ABAX Talents - wywiad z wychowawcą

autor -
Poznaj bliżej Bartka Banachowicza. W rozmowie z Panem Wojciechem Roszczyńskim - obecnym wychowawcą i nauczycielem informatyki w Liceum, dowiesz się więcej na temat naszego talentu.
Bartek Banachowicz przed tablicą szkolną na zdjęciu ze swoim wychowawcą

Witam serdecznie, dziękuje, że zgodził się Pan udzielić wywiadu na temat Bartka Banachowicza. Bartek wkrótce zaczyna klasę maturalną. Co sądzi Pan o jego udziale w ABAX Talents, czy jest Pan dumny z Bartka?

Dzień dobry. Osiągnięcia Bartka są bardzo duże, a udział w programie ABAX Talents jest dużym wyróżnieniem. Dla mnie zaszczytem jest być wychowawcą osoby o tak licznych osiągnięciach.  

Jak dowiedział się Pan o udziale Bartka w programie sponsoringowym ABAX Talents?

Pod koniec maja byłem z klasą na wycieczce. Podczas jednej z wielu rozmów Bartek poinformował mnie o wyróżnieniu, jakie otrzymał  i opowiedział o celu i założeniach niniejszego programu. 

Czy może mi Pan przybliżyć sylwetkę Bartka? Jakim uczniem jest Bartek, co wyróżnia go z pośród innych uczniów?

Bartek uczy się w klasie informatycznej. Jest osobą wszechstronnie utalentowaną. Przy bardzo dużej liczbie zajęć szkolnych i wysokim ich poziomie znajduje czas na działania dodatkowe, a pomimo tego wzorowo sobie radzi z zajęciami obowiązkowymi. Chętnie pomaga w szkole w nadprogramowych zadaniach i angażuje się w działania na rzecz klasy. Wśród licznych zadań dodatkowych pozaszkolnych wymienić należy działalność charytatywną – jako ratownik prowadzi zajęcia profilaktyczne dotyczące bezpiecznego zachowania się na wakacjach. 

Czy szkoła wspiera uczniów w rozwijaniu zainteresowań, zdolności i talentów?

Szkoła kształci profilowo w zakresie przedmiotów matematyczno-przyrodniczych. W naszej szkole jest wiele osób, które świetnie sobie radzą w zakresie przedmiotów. Wysoki poziom nauczania wraz z dostępem do wielu zajęć dodatkowych motywuje uczniów i umożliwia rozwój własnych zainteresowań. Liceum oferuje kółka, które pozwalają zaspokajać uczniom ich pasje. Nauczyciele chętnie wspierają uzdolnionych uczniów, umożliwiając im wykonywanie dodatkowych zadań i projektów, wzbogacających ich umiejętności.

Czy sądzi Pan, że osiągnięcia Bartka zachęcają innych uczniów do odkrywania swoich talentów, rozwijania zainteresowań, pracy nad sobą, oraz bycia aktywnym społecznie?

Bartek jest osobą wyróżniającą się w życiu szkoły. Od pierwszej klasy chętnie bierze udział w wielu uroczystościach i wspiera je swoim doświadczeniem. Dodatkowo jako wiceprzewodniczący klasy ma wpływ na życie klasy i inspiruje swoimi działaniami kolegów do aktywności. Jego otwartość, życzliwość i emanujące od niego poczucie spełnienia w podejmowanych działaniach na pewno zachęcają innych do pójścia w jego ślady.

Na koniec naszej rozmowy chciałabym się dowiedzieć czy chciałby Pan udzielić Bartkowi rady, aby jak najlepiej mógł wykorzystać swój talent, a jednocześnie pogodzić obowiązki szkolne z rozwijaniem swojej pasji?

Przed Bartkiem trudny rok – rok przygotowania do egzaminu maturalnego. Myślę, że nie będzie problemów, tym bardziej, że pasja filmowa Bartka pokrywa się z częścią zagadnień maturalnych z języka polskiego. 

 

Dziękuję za rozmowę i poświęcony czas.