Plaga kradzieży na budowach – jak przechytrzyć złodzieja?

-
Pracodawcy często spotykają się z problemem kradzieży narzędzi oraz sprzętu z samochodów roboczych. Nierzadko zdarza się również, że znikają maszyny, materiały budowlane, ale również elektronarzędzia z placów budowy. Straty idą w dziesiątki tysięcy złotych. Dlatego warto rozważyć inteligentny system do monitorowania, aby mieć możliwość lokalizowania swoich zasobów na mapie w czasie rzeczywistym.

Włamania na placach budowy

Wielu wykonawców zmaga się z plagą kradzieży na budowach. Z placów budowy znikają betoniarki, piły paliwowe, wiertarki, silniki do pilarek i inne narzędzia oraz sprzęt budowlany.  Problem kradzieży dotyka wiele rejonów w Polsce, więc firmy szukają sposobu zabezpieczenia mienia przed kradzieżą. Dość częstym rozwiązaniem bywa wynajęcie firmy ochroniarskiej. Jednak jak pokazuje wiele spraw, np. jak ta przy budowie S17 na terenie powiatu garwolińskiego, nie jest to skuteczna ochrona przed złodziejami.  

Zamów darmowe DEMO

Dowiedz się jak monitoring gps maszyn budowlanych pomógł w odnalezieniu skradzionej maszyny.

Unikaj opóźnień na budowie

Skradzione mienie, a w konsekwencji brak właściwego sprzętu na budowie opóźnia projekt i może mieć negatywny wpływ na ostateczny wynik finansowy inwestycji budowlanej. Istnieje jednak specjalnie opracowana technologia GPS, która pozwala kontrolować, gdzie znajduje się drogi sprzęt oraz jak często jest używany. Wiele firm korzysta z monitoringu gps maszyn budowlanych w celu ochrony swoich zasobów. Wiele firm wykorzystuje np. funkcję geofence, aby określać granice poruszania się sprzętu i otrzymywać automatyczne powiadomienia w przypadku ich przekroczenia. Właściciele z branży budowlanej zauważają, że nowoczesne technologie ułatwiają zarządzanie maszynami i sprzętem.

Technologia monitorująca sprzęt 24/7

Firma technologiczna ABAX opracowała urządzenie śledzące, które zarówno ostrzega właściciela o opuszczeniu przez sprzęt określonego obszaru, jak i monitoruje mienie przez całą dobę.

Moduł GPS jest zamontowany na maszynach i sprzęcie co daje administratorowi możliwość sprawdzenia na mapie cyfrowej w czasie rzeczywistym, gdzie znajdują się jego zasoby. Osoba zarządzająca może również dodać obszar, w którym zwykle znajduje się sprzęt budowlany i otrzymać ostrzeżenie, jeśli opuści ten obszar. W przypadku kradzieży administrator może w prosty sposób uzyskać dokładną lokalizację sprzętu, co ułatwi policji interwencję i możliwość odzyskania skradzionych zasobów. 

Lokalizacja maszyn budowlanych

Monitorowanie maszyn w oparciu o technologię GPS oraz GSM umożliwia śledzić maszyny budowlane i sprzęt nawet jeśli zasoby znajdują się w pomieszczeniu zamkniętym. W przypadku słabego zasięgu sygnału GPS, lokalizator automatycznie przełącza się na sygnał GSM. Dzięki temu lokalizacja maszyn budowlanych jest możliwa, nawet gdy sygnał GPS jest niedostępny.

Zamów darmowe DEMO

Sprzęt Zasilany

Zapytaj o cenę

Bezprzewodowy lokalizator - Sprzęt Nie Zasilany

Zapytaj o cenę

Sprzęt Przenośny i Elektronarzędzia

W przypadku drobnego sprzętu polecamy ABAX Mini, który wykorzystuje technologię Bluetooth oraz ABAX Global Network. Jest to inteligentny, opłacalny sposób na śledzenie elektronarzędzi i przenośnego sprzętu. Urządzenie do śledzenia ma własne źródło zasilania i wykorzystuje najnowszą technologię oszczędzania energii, zapewniając trzyletni okres żywotności baterii.

Zapytaj o cenę

Chcesz wiedzieć więcej?

Teraz możesz pobrać katalog online i dowiedzieć się więcej o rozwiązaniu do monitorowania i lokalizacji maszyn oraz sprzętu.

Zamów Demo