Porada #2 - Kradzieże na placu budowy

autor -
Brak możliwości wykonania zaplanowanych prac bywa kosztowna i opóźnia projekt. Niestety utrata maszyn czy sprzętu jest zjawiskiem często spotykanym w branży budowlanej. Czy można tego uniknąć?
Plac budowy

Z systemem antykradzieżowym bazującym na technologii GPS i GSM można zabezpieczyć zarówno pojazdy, maszyny, jak również różnego rodzaju obiekty i sprzęt. Urządzenie śledzące pozwoli na sprawdzanie aktualnej pozycji zasobów na mapie w czasie rzeczywistym. Bazując na przykładach klientów ABAX, wielokrotnie udało się odzyskać skradzione zasoby firmy dzięki lokalizatorowi GPS. Więcej na ten temat znajdziesz na dole strony.

Sprawdź cenę

Zwiększ bezpieczeństwo

Wielu menadżerów używa obszarów geofence w celu zwiększenia kontroli. W przypadku opuszczenia wcześniej zdefiniowanej strefy, zarządca majątku firmy otrzyma powiadomienie SMS/e-mail. Z nadajnikiem GPS i GSM można sprawnie lokalizować dany pojazd czy sprzęt oraz zarządzać obszarami geofence. Wystarczy zamontować urządzenie śledzące i zalogować się do platformy online używając telefonu, komputera/laptopa czy tableta. Widok wszystkich zasobów będzie widoczny na mapie w czasie rzeczywistym. Umożliwi to sprawne zarządzanie i wiedzę niezbędną do kontroli floty pojazdów, maszyn czy sprzętu.

W systemie monitoringu GPS można włączyć widok satelitarny utworzonego obszaru geofence bez etykiet (bez nazw ulic, budynków, miejscowości itp.) jak na zdjęciu poniżej lub z widocznymi etykietami.

Obszary geofence w systemie ABAX

Monitoring obiektów stałych oraz ruchomych

Kontrola obiektów stałych oraz ruchomych jest możliwia dzięki lokalizatorowi GPS. Jeśli zasoby mają swoje własne źródło zasilania, urządzenie śledzące można podłączyć bezpośrednio do ich akumulatora (dowiedz się więcej tutaj). Jeśli natomiast, jak np. w przypadku kontenerów, obiekty nie posiadają własnego wewnętrznego źródła zasilania, można skorzystać z lokalizatora GPS, który posiada wewnętrzną baterię o przedłużonej żywotności (dowiedz się więcej tutaj).

Sprawdź cenę

Dowiedz się jak monitoring GPS maszyn budowlanych pomógł odnaleźć skradzioną maszynę.

Chcesz wiedzieć więcej jak zminimalizować opóźnienia na placu budowy?

Przeczytaj również:

Porada #1 - Wysoka jakość zarządzania i nadzór na budowie

Porada #3 - Planowanie poszczególnych etapów robót budowlanych

Nowoczesna technologia dla branży budowlanej:

  • Gps do samochodu (link)
  • Lokalizator GPS dla maszyn budowlanych, sprzętu zasilanego/nie zasilanego (link)
  • Mini lokalizator dla elektronarzędzi oraz sprzętu przenośnego (link)

Monitorowanie GPS maszyn i sprzętu budowlanego

Sprawdź cenę