Rozwiązania telematyczne i geolokalizacyjne w nowoczesnym rolnictwie

autor -
Rozwój nowych technologii umożliwił rolnikom sprawniej reagować na zmiany i efektywniej zarządzać sprzętem rolniczym. Kontroluj maszyny rolnicze i optymalizuj działania dzięki systemowi GPS, który staje się co raz częściej poszukiwanym rozwiązaniem wśród właścicieli małych i dużych gospodarstw.

Minimalizowanie strat w rolnictwie

W ciągu ostatniej dekady przybyło przedsiębiorstw rolniczych efektywnie wykorzystujących nowoczesne systemy oparte o rozwiązania telematyczne i geolokalizacyjne. Wielu właścicieli zauważa, że śledzenie swoich zasobów w każdej chwili, z dowolnego urządzenia podłączonego do Internetu (smartfon, laptop, tablet, komputer PC) jest rozwiązaniem na zwiększenie efektywności pracy oraz minimalizowanie strat. Wykorzystując zarówno pozycjonowanie GPS, jak i GSM, rolnicy zyskują pełną kontrolę nad swoim drogim sprzętem. Wysoka wartość maszyn rolniczych powoduje, że co roku policja odnotowuje włamania i kradzieże cennego mienia. Giną nie tylko ciągniki rolnicze i ogrodnicze, pługi, przyczepy ale również drobne narzędzia. GPS w rolnictwie jest przydatnym sposobem koordynowania i lokalizowania parku maszyn i narzędzi. Warto nadmienić, że w przypadku utraty urządzenia lub braku zasięgu GPS można aktywować nadajnik radiowy, aby znaleźć sprzęt.

Polana z niebiesko różowym niebem

Pełna kontrola maszyn rolniczych i sprzętu - kontrola typu High-Tech

Kontrola maszyn rolniczych jest możliwa dzięki inteligentnym rozwiązaniom technologicznym. Przydatną funkcją dla rolników jest możliwość wyznaczania stref poruszania się sprzętu (tzw. Geofence), więc zarówno traktor, ciągnik, kombajn czy mniejsze maszyny rolnicze mogą być monitorowane w czasie rzeczywistym. Oznacza to w praktyce, że rolnik otrzyma powiadomienie na telefon komórkowy lub email jeśli dana maszyna opuści wcześniej określony obszar graniczny. Z lokalizatorem GPS można w prosty sposób śledzić aktualną pozycję pojazdu rolniczego na mapie oraz zaoszczędzić czas przeznaczony na poszukiwanie zagubionych maszyn i urządzeń.

Automatyczne raporty generowane w oparciu o technologię GPS chronią przed nieuprawnionym użyciem wartościowego sprzętu przez klientów lub pracowników. Często pracownik chcąc dorobić sobie do pensji, „pożycza” maszyny rolnicze i drobne narzędzia na parę godzin. Oczywiście, bywa i tak, że zguba nie wraca już do właściciela, a gospodarstwo ponosi kolejne straty. Monitorowanie pozycji maszyn na mapie
i wyznaczanie stref jest skutecznym sposobem zapobiegania nadużyciom i ich wykrywania. Powiadomienia o przekroczeniu zdefiniowanego obszaru czy rozliczenie w oparciu o faktyczny czas pracy maszyny przyda się firmom wynajmującym oraz posiadającym maszyny rolnicze.

ABAX Equipment Control umożliwia pełną kontrolę maszyn rolniczych i sprzętu.
Dowiedz się o ostatniej aktualizacji naszego produktu tutaj